Producent nawozów ogrodniczych — luvena.pl

Firma Luvena została założona w 1907 roku, ale dopiero w 1914 roku uruchomiono produkcję. Projektantem obiektów przemysłowych był szanowany niemiecki architekt Hans Poelzig. Jednak z powodu drugiej wojny światowej fabryka została sprzedana za 12 mln marek Towarzystwu Akcyjnemu dr Roman May Chemiczne Fabryk. Właścicielem był wielkopolski przemysłowiec, nauczyciela oraz doktor filozofii Romana May. Producent nawozów ogrodniczych Luvena swój zakład w Luboniu posiadał wraz z własną bocznicą kolejową oraz mostem drogowo-kolejowym nad rozlewiskiem Warty. W 2014 roku przebudowano całą linię zgniatania, a dwa lata później rozbudowano istniejącą linię i powstała nowa hala.

Jakie są cele i misje tego producenta nawozów ogrodniczych?

Producent nawozów Luvena stawia przede wszystkim na ciągły rozwój realizowanych procesów, który ma doprowadzić do doskonalenia jakości produkowanych wyrobów, jak i świadczonych usług. Satysfakcji klientów oraz ich pozytywna ocena jest dla nich bardzo ważna. Starają się, aby zawsze dostarczać na rynek wyroby, które spełniają wymagania klienta, a organizacji zapewniają rentowność, konsekwentnie budować wizerunek firmy dbającej o jakość produkowanych wyrobów, rozwijać zasoby ludzkie poprzez promowanie otwartości, zaangażowania, pracowitości i podnoszenia kwalifikacji stosownie do potrzeb firmy i standardów UE oraz stale badać zadowolenie klienta i sprawnie reagować na zmiany wymagań dotyczących wyrobów.

Producent nawozów Luvena — jak dba o środowisko?

Producent nawozów ogrodniczych Luvena od wielu lat dba i monitoruje stan środowiska oraz inicjują działania zmierzające do jego poprawy. Wszystkie gazy i płyny, które ten producent nawozów wprowadza do powietrza przez instalacje produkcyjne, są realizowane zgodnie z prawem na podstawie posiadanego pozwolenia zintegrowanego. Sponsorują także luboński klub tenisowy oraz są odpowiedzialni za budowę siłowni zewnętrznej we wsi Czapury.