Jakie suplementy na stawy dla psa wybrać?

Od lat ludzie biorą suplementy, aby wzmocnić organizm pod kątem krążenia, wydolności czy odporności. Okazuje się, że uzupełniacze niedoborów są produkowane dla czworonogów. Rynek zoologiczny jest bogaty w produkty, które pozwalają na codzienne funkcjonowanie futrzanego przyjaciela. Najpopularniejsze są te chroniące różne składowe ciała psa. W tym artykule zajmiemy się suplementami, wpływającymi na wzmocnienie stawów. Co muszą zawierać takie suplementy i czym się kierować przy ich wyborze?

Suplementy na psie stawy – jakie składniki muszą zawierać?

Rynek zoologiczny jest bogaty w wiele produktów. Jednak nie każda propozycja od producentów jest skuteczna i warta uwagi. Jeśli chodzi o preparat dla psa na stawy, to musi on zawierać chondroprotektyki, czyli substancje, które chronią chrząstkę stawową. W ramach tych składników można wymieć siarczan chondroityny oraz glukozaminę. Połączenie tych dwóch substancji jest niezwykle skuteczne. Jeśli właśnie obie substancje występują w danym suplemencie to można mieć pewność, że jest to wart zakupu preparat dla psa na stawy. 

Oprócz powyższych składników dobre produkty na stawy dla czworonogów zawierają także drogocenne kwasy omega-3. To niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które są także zalecane ludziom. W przypadku psów omega-3 hamuje i ogranicza zapalenia, mogące występować zwłaszcza u psich seniorów. Obecne wiele badań już potwierdziło, że kwasy tłuszczowe tego typu to najlepszy naturalny składnik, pozwalając ograniczyć powstanie prozapalnych cytokin. 

Czym się kierować, wybierając suplementy na stawy dla psa?

W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze składem produktów. Jeśli dany suplement zawiera wyżej wspomniane składniki, wtedy można mieć pewność, że to produkt warty zakupu. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, w jakiej formie dany suplement występuje. Najpopularniejsze są tabletki dla psa na stawy. Wtedy tabletkę najczęściej można włożyć do pokarmu. Jeśli tabletki z jakichś przyczyn nie wchodzą w grę, wtedy warto rozpatrzyć zakup preparatów w formie płynnej, które można dodać do wody.